Жовтневий район. ДНЗ № 141








звіт керівника за 2012-2013 навчальний рік

Шановні колеги та батьки!

Дитячий навчальний заклад № 141 «Ромашка» має дуже цікаву історію створення та існування. Він розташований в приміщенні, що є історичною пам’яткою міста Дніпропетровська. Групові приміщення пристосовані, але обладнання  приміщення відповідає санітарно-гігієнічним нормам вікових груп і антропометричним даним дітей.

Колектив закладу повсякденно  створює всі умови для навчання дитини, розвитку інтелектуальних та творчих здібностей, фізичного та психічного здоров’я.

У 2012-2013 навчальному році, виконуючи ст. 53 Конституції України, Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), керуючись власним Статутом педагогічний колектив дошкільного навчального закладу працював над впровадженням Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та «Впевнений старт», над втіленням в практику оптимальних форм і методів роботи по розвитку особистості дитини, її нахилів та здібностей, забезпеченням належного розвиваючого середовища.

У КЗО ДНЗ № 141 функціонує 5 груп. Режим роботи груп відповідає запитам батьків. З 12-годинним режимом роботи працювала 1 група, за 10,5-годинним режимом – 4 групи.  У минулому  навчальному році в дошкільному закладі виховувалось 112 дітей при нормі - 95.

Навчально-виховний процес здійснювали 11 педагогів, із них завідувач дошкільним закладом – 1 чол., вихователь-методист – 1 чол., музичний керівник – 1 чол., вихователі – 8 чол.

Матеріальна база ДНЗ у значній мірі утримувалась за рахунок благодійної батьківської та спонсорської допомоги. Так, за минулий навчальний рік поліпшилась та зміцнила матеріально-технічна база закладу, а саме:

-         придбані нові стільці в музичну залу,

-         обладнаний згідно сучасним вимогам методичний кабінет;

-         придбана жарочна шафа  для харчоблоку за депутатські кошти, харчоблок доукомплектований необхідними меблями, новим посудом;

-         був проведений косметичний ремонт  групових кімнат та роздягалень;

-         виконані роботи по заміні електропроводки та інших елементів електроустаткування;

-         в осінній період була ліквідована аварія з теплопостачання (замінені труби подачі тепла) за кошти районного бюджету;

-         після зимового періоду біло проведено ремонт та фарбування ігрового обладнання та майданчиків; були висаджені 40 кущів роз та інші квіти на території закладу;

-         для проведення свят були придбані нові костюми Діда Мороза та Снігурочки, іграшки та інші атрибути для музичної зали;

-         методичний кабінет поповнювався новинками методичної та учбової літератури, періодичними виданнями з дошкільного виховання;

-         планувалося проведення капітального ремонту центрального входу, але ці роботи не були виконані та перенесені на літо 2013 року.

Завдання річного плану реалізовувались у щоденній роботі з колективом батьків. Вони активно підтримують роботу вихователів по навчанню та корекції розвитку дітей. А також прийняли активну участь в анкетуванні, де висловили своє позитивне ставлення до організації та проведенню навчально-виховного процесу в закладі та побажання щодо покращання матеріально-технічної бази. Ці пропозиції були розглянуті на виробничій нараді та внесені до плану роботи на наступний навчальний рік.

Червоною ниткою через усю навчально-виховну роботу проходив принцип інтеграції, комплексності, який підпорядковував завдання всіх розділів програми єдиній мети – цілісному розвитку особистості, на формування у дітей дошкільного віку свідомого ставлення до особистого «Я». Протягом року з дітьми проводились різні форми навчально-виховної роботи, включаючи заняття, ігрову діяльність, самостійну художню діяльність, дитячу творчість, виставки дитячих робіт, концерти, розваги, запрошувалися артисти різних театрів для організації театральних вистав. Були проведені такі заходи, як «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини» восени та «Тиждень безпеки дитини» весною. До проведення цих заходів залучалися як діти, педагоги, так і батьки. За що ми їм дуже вдячні.

Педагогічний колектив закладу прикладав багато зусиль для зміцнення здоров’я дітей. Найефективнішими оздоровчими і загартовуючими заходами у ДНЗ були ранкова та гігієнічна гімнастики, прогулянки та фізкультурні заняття на свіжому повітрі.     

Проведений аналіз харчування виявив деякі недоліки норм харчування основних продуктів, на які потрібно звернути увагу у наступному навчальному році. Але в цілому харчування дітей було повноцінним, протягом року діти отримували свіжі овочі, частково фрукти, соки, молочні та кисломолочні продукти. Дані аналізу організації харчування в ДНЗ заслуховувалися на виробничих нарадах, на батьківських зборах.

Значна увага надавалась профілактиці простудних захворювань в осінньо-зимовий період. У групах під час їжі вживались цибуля та часник. Проводилась робота щодо вітамінізації дитячого організму: систематично у щоденне меню дітей включались овочеві салати, соки, свіжі овочі та фрукти, С-вітамінізація. Така робота дала можливість зміцнити і загартувати організм дітей.

Моніторинг стану готовності вихованців закладу старшого дошкільного віку до школу показав:

·                     за психологічними та фізичними критеріями до школи готові 100% випускників закладу.

Результат свідчить про те, що діти-випускники володіють загально-навчальними вміннями та навичками, вміють узагальнювати, аналізувати, порівнювати. Вони мають достатній рівень соціального розвитку, дотримуються етичних форм спілкування з однолітками та дорослими, володіють формами висловлювання, вмінням вести діалог, спільно діяти у дитячому колективі.

Контрольно-аналітична діяльність за навчально-виховним процесом здійснювалась адміністрацією закладу відповідно до річного плану і особистого планування.

В 2012-2013 навчальному році колектив ДНЗ № 141 працював  над III етапом (креативним) обласного науково-методичного проекту  «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості». Ця робота була націлена на розробку та апробацію системи діяльності навчального закладу та вихователів, спрямованої на розвиток творчого потенціалу, накопичення досвіду управління інноваційними процесами в освітній діяльності. Протягом року проводились відкриті перегляди занять, на яких вихователі мали змогу продемонструвати методи та прийоми з впровадження в практику новітніх педагогічних технологій.

Проводячи підсумок роботи за минулий навчальний рік, треба зазначити, що поставлені завдання виконані в цілому, але ж слід відмітити, що поряд із успіхами і надбаннями маємо і ряд недоліків:

·                     у вихователів виникали труднощі із впровадженням Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», а саме в організації предметно-розвивального середовища, для чого в наступному році потрібно залучити  певні кошти з метою придбання та заміни ігрових осередків в групах, поповнення їх іграшками відповідно до вимог програми та віковим вимогам;

·                     придбання та поповнення обладнання для якісного проведення занять з фізкультури (фізкультурне обладнання);

·                     поповнення та заміна музичних інструментів для проведення музичних занять.

В наступному році плануємо активніше залучати батьків та громадськість до управління діяльністю ДНЗ.

Колектив ДНЗ налаштований на подальшу реалізацію навчальних програм відповідно до вимог за всіма напрямками діяльності.